Tradiční soustředění ve Štúrovu je za námi.

V termínu 2. 5. – 9. 5. se naši plavci již tradičně vydali na soustředění do Štúrova. Letos jsme byli ubytovaní přímo v areálu Vadaš Thermal Resort a ukázalo se, že to byla skvělá volba.

Děti i trenéři měli výborné zázemí, díky kterému se mohli naplno a poctivě připravovat na vrchol sezony v podobě KPŽ, MČR, Poháru Moravy a Olympiády dětí a mládeže. Na soustředění odjelo celkem 20 plavců pod vedením trenérek Elišky Svobodové a Evy Kalužíkové. Ve středu se k týmu připojila také naše fyzioterapeutka Karolína Svobodová.

Trenéři odvedli obrovský kus práce, za který jim patří velké uznání a poděkování. Děti makaly naplno – ti nejstarší naplavali až 50 kilometrů, k tomu přidali mnoho kilometrů naběhaných i nachozených a samozřejmě nechybělo ani trochu sluníčka a opálení. 🙂

Ve skupině byli nejen zkušení starší plavci, ale také nováčci z řad nejmladšího závodního družstva. Právě ti překonali sami sebe, když poprvé vyrazili na takto dlouhé soustředění bez rodičů. Všichni pracovali s velkým nasazením a už teď se těšíme na jejich závody KPŽ, které proběhnou 30. a 31. 5. v Prostějově.

Velké poděkování patří také rodičům a městu Šumperk za podporu, díky které jsme mohli toto soustředění uspořádat v tak kvalitních podmínkách.

Těšíme se na další společné kilometry!